Ezek a világ legjobb egyetemei a QS legfrissebb rangsora szerint
A híres brit és amerikai egyetemek között van néhány ázsiai, ausztrál és európai intézmény is. Mutatjuk a top 15-ös listát.
A híres brit és amerikai egyetemek között van néhány ázsiai, ausztrál és európai intézmény is. Mutatjuk a top 15-ös listát.
Tizenegy magyar intézmény került be a Quacquarelli Symonds legfrissebb nemzetközi egyetemi rangsorába. Több magyar intézmény ráadásul óriásit javított; az ELTE, a szegedi és a debreceni egyetem is bekerült a legjobb hatszázba.
Az egyetem a „US News Best Global Universities” 2022-es világrangsorának 9 szakterületi listájára került fel.
A tavalyi 726. helyről a 662. helyre lépett elő a Szegedi Tudományegyetem a U.S News & World Report Education rangsorában.
Idén négy magyar egyetem került fel az Academic Ranking of World Universities (ARWU) rangsorára, közismert nevén a sanghaji felsőoktatási listára.
Kilenc magyar egyetem került fel a sanghaji felsőoktatási rangsor friss tudományterületi listáira. A legjobb eredményt - saját szakterületén - az Eötvös Loránd Tudományegyetem érte el, fizikából a világ 150 legjobb felsőoktatási intézménye közé sorolták.
A U-Multirank (UMR) nemzetközi egyetemi rangsor legfrissebb, 2022-es eredményei alapján tizenkét magyar egyetem eredményei is összehasonlíthatók egymással.
Megjelent a Quacquarelli Symonds (QS) 2023-as felsőoktatási világrangsora, a magyar egyetemek közül idén is a Szegedi Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem és az Eötvös Loránd Tudományegyetem vezeti a listát.
Több kínai egyetemen döntöttek úgy, hogy többé nem szeretnének szerepelni a nemzetközi felsőoktatási rangsorokban. Hszi Csin-ping kínai elnök ugyanis arra szólította fel a kínai felsőoktatási intézményeket, hogy "törjenek új utat maguk előtt" - számolt be internetes kiadásában pénteken a South China Morning Post (SCMP) című hongkongi lap.
A Miskolci Egyetem a „mérnöki tudományok” kategóriában az 1543 egyetemet rangsoroló lista 451-500. helyén végzett.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem az űrtudományi mellett a fizikai és a pszichológiai területen is bekerült a világ 200 legjobb egyeteme közé.
Friss világrangsort tett közzé a brit Quacquarelli Symonds (QS), amelyben az egyetemek foglalkoztatási eredményei vizsgálták. A listán három magyar intézmény is van.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.